Najlepsze wycieczki po Egipcie

One Tour Travel Egypt - BLOG

Egipt - pogodnie, ciepło i nie drogo - takie są opinie Polaków

Już od kilku tat Egipt jest jednym z najbardziej lubianych krajów do których wyjeżdżają Polacy na odpoczynek wykupowany w biurach podróży.

Po pierwsze: Pogodnie, ciepło i niedrogo - te opinie o tym decydują. Żaden inny kraj nie jest w stanie zaproponować rodzinnego urlopu all inclusive za tak niewiele. Oferta wakacyjna jest bardzo szeroka, pogoda zagwarantowana - to można czego chcieć więcej?

Więcej…

blog - blog i praktyczne informacje

Koniec ze zmianą czasu w Egipcie

Egipski Rząd, na czele z premierem Essam Sharaf'em, zatwierdził ustawę, która anuluje zmianę czasu na czas letni.

Zmiana czasu na letni została po raz pierwszy przyjęty w 1988 roku, jako sposób na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej. Zegary standardowo były przyśpieszane o jedna godzine w ostatni piątek kwietnia, a cofane o godzinę w ostatni czwartek września.

blog - blog i praktyczne informacje

Zdjęcia z Wycieczek w Egipcie (cz.2)

I kolejne kilka zdjęć od klientów z wakacji z One Tour Travel Egypt.

blog - blog i praktyczne informacje

Jaki wybrać Hotel w Egipcie?

Po pierwsze: naprawdę mnóstwo da się dowiedzieć o hotelu szukając wiadomości o nim w Internecie - na stronach i grupach dyskusyjnych związanych z turystyką i Egiptem. Naturalnie i w Internecie zdarzają się malkontenci, zgryźliwi i niezadowoleni z niczego... Ale cóż, wystarczy trzeźwe podejście do niektórych komentarzy.

Po drugie: należy być nader rozważnym w odbiorze definicji liczby hotelowych gwiazdek - egipskie *** trzy gwiazdki prawdopodobnie będą na poziomie europejskich dwóch lub ... nawet jednej gwiazdki. Najodpowiedniej preferować hotele nowo wybudowane - ale tu uwaga - dowiedzcie się, czy przypadkowo hotel nie jest w przebudowie lub rozbudowie, albowiem każdy egipski kurort to ogromny plac budowy, gdzie co chwilę widać nowo budowany lub rozbudowany hotel.

Więcej…

blog - blog i praktyczne informacje

Kilka zdjęć z Wycieczek w Egipcie (cz.1)

A oto kilka zdjęć od klientów z wakacji z One Tour Travel Egypt. Dołącz do Nas, zrób lepsze zdjęcia!

blog - blog i praktyczne informacje

Warunki naturalne w Egipcie

Mapa kurortów w EgipciePaństwo Egipt ma kształt granic mocno zbliżony do kwadratu. Afrykański i azjatycki fragment kraju łączy Przesmyk Sueski, poprzez który przemierza Kanał Sueski łączący Morze Śródziemne i Morze Czerwone. Znaczne tereny Egiptu pochłaniają pustynne równiny podniesione przeciętnie kilkaset metrów ponad poziomem morza.

Ludność Egiptu skoncentrowała się nieopodal doliny Nilu, w regionie o długości ok. 1550 km a szerokości od kilku do 20 km. W Egipcie wyodrębnia się 6 dominujących regionów naturalnych: dolinę Nilu, deltę Nilu, brzeg Morza Śródziemnego, Pustynię Zachodnią, Pustynię Wschodnią i Półwysep Synaj.

Poprzez cały teren kraju, z południa w kierunku północy płynie Nil. W górnym nurtcie przeciska się przez granitowe skały tworząc spiętrzenia i kaskady znane z opowieści jako katarakty. To one wiekach zwierzchnictwa faraonów precyzowały południową granicę Egiptu. W tej chwili na terenie państwa Egipt znajduje się jedna katarakta, trójka pozostałych leży na terenie Sudanu.

Więcej…

blog - blog i praktyczne informacje

Starożytny Egipt

Starożytny Egipt - to Kraina rozciągająca się wzdłuż Nilu, rzeki uważanej za ucieleśnienie bóstwa, albowiem "dawał życie" - podlewał glebę, a ta stawała się urodzajna. I bez tej żywotnej, boskiej rzeki nie byłoby tej jakże intrygującej kultury.

Starożytnym Państwem egipskim przewodził faraon. Miał on bezgraniczną władzę i potęgę. Traktowano go jak syna najważniejszego boga - RE - boga Słońca i pana świata.

Faraon był panem ziem, które uprawiali chłopi. Byli oni zobligowani do oddania obszernych części plonów do urzędowych spichrzów, a w trakcie wylewu Nilu, wieśniacy musieli wykonywać pracę jako robotnicy przy budowie świątyń i piramid.

Piramidy to jedne z najwspanialsze starożytne budowle, do dzisiaj nie do końca wiemy w jaki sposób zostały pobudowane. Były on pomnikami nagrobnymi faraonów. Pierwszą wybudowaną piramidą była piramida Dżosera, opracowana przez architekta Imhotepa w XXVIII w. p.n.e., nazywana również piramidą "schodkową" ze względu na swóją budowę.

Więcej…

blog - blog i praktyczne informacje

Jak do nas trafić?

One Tour Egypt - mapka dojazdu

Ważne informacje

  1. Ubezpieczenie turystów na każdej wycieczce.
  2. Dla więcej niż 10 osób (rodzina lub znajomi) - DUŻE RABATY!
  3. Lokalne wycieczki dla dzieci w wieku do dwóch lat - gratis, dla dzieci w wieku do 12 lat - za połowę ceny.
  4. Rezerwacja przez SMS - bez zaliczki, opłata w dniu wycieczki.
  5. Kontakt z nami przez SMS i spotkamy się przed państwa hotelem lub zapraszamy bezpośrednio do naszego biura.
  6. Na każdej wycieczce - język polski: w Jerozolimie - polska przewodniczka, na innych wycieczkach Egipcjanin mówiący po polsku.